You are currently viewing Czym jest Skydrol?

Czym jest Skydrol?

Skydrol to jeden z kluczowych płynów, które są stosowane w lotnictwie. Samoloty są wyposażone w wiele układów zasilanych hydraulicznie, do których należą między innymi mechanizm otwierania i wypuszczania podwozia. Ważne jest, aby systemy te regularnie zabezpieczać. W tym celu często stosuje się płyny hydrauliczne, takie jak Skydrol. Sprawdź sam, czym charakteryzuje się Skydrol i jakie są jego największe zalety.

Jakie są najważniejsze cechy płynu hydraulicznego Skydrol?

Skydrol to wysokiej jakości płyn hydrauliczny, który jest stosowany w systemach hydraulicznych w samolotach. Używa się go do zabezpieczania hamulców aerodynamicznych, ruchomych części skrzydeł i mechanizmów wypuszczania podwozia. Skydrol wyróżnia się małą gęstością oraz lepkością w niskich temperaturach, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach.

Ponadto ma on stabilność termiczną i jest ognioodporny. Płyn hydrauliczny Skydrol cechuje się też żywotnością z poziomem wilgotności 0,5%. Skydrol zapobiega też erozji mechanizmów hydraulicznych i ma on możliwość kontrolowana osadów. Dzięki stosowaniu płynów Skydrol można mieć pewność, że mechanizmy hydrauliczne w samolocie będą odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane.

Jakie są rodzaje płynów Skydrol?

Linia płynów hydraulicznych Skydrol ognioodpornych obejmuje Skydrol 500B-4, Skydrol LD-4, Skydrol 5 i Skydrol® PE-5. Płyn Skydrol 500B-4ma nową, ulepszoną formułę, która zawiera dodatek przeciwerozyjny i wychwytywacz kwasów. Ponadto jest najbardziej przyjazny dla pracowników lotnictwa. Kolejnym popularnym płynem jest Skydrol LD-4, który ma doskonałą stabilność termiczną w rzeczywistych warunkach. Dzięki temu zyskał on reputację złotego standardu wśród płynów typu IV.